Nasze wpisy na blogu

Lasy mazurskie od zawsze obfitują w zwierzynę, ptactwo i runo leśne. W dzisiejszych czasach oprócz tura i niedźwiedzia spotkać można: jelenie, daniele, tarpany, wilki i łosie. Licznie występują również inne mniejsze zwierzęta: dziki, borsuki, kuny, wydry i bobry. Spośród dzikiego ptactwa można wymienić: czaple, żurawie, kormorany, orły, kuropatwy, głuszce, dropie, dzikie kaczki, gęsi, bąki i wiele innych. Wędrując po okolicznych lasach spotkać można je w naturalnym środowisku. Na spotkania z przyrodą zapraszamy przy okazji grzybobrań. Pod chojkami ( młoda sosna), Jeglią ( jodła, świerk), kadykiem ( jałowiec) zbieramy w kniejach mazurskie grzyby m.in. :
Brzozak – Podgrzybek
Kożlon – Kożlak
Pępek – Maślak
Guski –Gąski
Prawaki- Prawdziwki
Rydzki – Rydze
Szampiuny – Pieczarki polne oraz Policzki – inne polne grzyby.
W lasach zbieramy też maliny , jeżyny , cyrwone i carne jagody ( borówki i jagody) oraz Szalonki ( żurawinę). Na zbieractwo runa leśnego zapraszamy już w czerwcu, kiedy pokazują się pierwsze prawdziwki, a w okolicznych lasach dojrzewają dorodne jagody. Chętnym wskażemy ciekawe miejsca obfitujące w grzyby i inne dary lasu.
Zaprzyjaźniony leśniczy również pokaże tzw. „swoje miejsca” podczas leśnych przejażdżek bryczką konną, którą zawiezie w ciekawe przyrodniczo miejsca opowiadając i gawędząc przy tym mile.

 

Już dziś zaplanuj swój urlop na Mazurach!

Stare Sady 5B
11-730 Mikołajki
Mobile: +48 602-249-106
biuro@marinabajana.pl